Jul

19

Seminar UIA Bridging the Gap between Law and Technology: The Role of Lawyers in AI, Digitalization, and Data Protection, Novi Sad, 19. i 20. septembar 2024. godine

Poštovane koleginice i kolege, zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da se u našoj zemlji, u Novom Sadu, 19. i 20. septembra 2024. održava stručni seminar Bridging the Gap between Law and Technology: The Role of Lawyers in AI, Digitalization, and Data Protection u organizaciji UIA (Međunarodne unije advokata), Pravnog fakulteta u Novom Sadu, Advokatske komore Srbije, Advokatske komore Vojvodine i Ogranka AKV Novi Sad.

Jun

24

Online edukacija u organizaciji Akademije ERA u Triru, Nemačka

Apr

06

Multilateral Internship Program

Poštovane koleginice i kolege, Obaveštavamo Vas da Nemačka fondacija za međunarodnu pravnu saradnju (IRZ) poziva mlade advokate i pripravnike iz Srbije koji govore nemački jezik i bave se građanskim i privrednim pravom, da se prijave na "Multilateral Internship Program", koji se održava od 22. avgusta do 27. septembra 2024. godine, u Nemačkoj.

Feb

22

On-line HELP kurs Saveta Evrope Nasilje nad ženama i porodično nasilje

Poštovane kolege, Savet Evrope u okviru programa o obrazovanju za ljudska prava za pravne stručnjake (HELP) u saradnji sa Advokatskom akademijom Advokatske komore Srbije organizuje on-line kurs na temu „Nasilje nad ženama i porodično nasilje“, koji će održati predavač Advokatske akademije Advokatske komore Srbije i sertifikovani tutor HELP programa, advokat Jasmina Mikić.

Nov

21

Postupanje advokata u predmetima korupcije i privrednog kriminala

Advokatska akademija Advokatske komore Srbije i Misija OEBS-a u Srbiji organizuju tribinu na temu „Postupanje advokata u predmetima korupcije i privrednog kriminala “, koja će se održati 8. decembra 2023. godine od 17 do 19:00 časova u prostorijama Advokatske akademije Advokatske komore Srbije, Dečanska 13, VI sprat.

20

Pravna filozofija (teorija) i njen (potencijalni) značaj za advokatsku praksu

Poštovane kolege, Obaveštavamo Vas da Advokatska komora Srbije, zajedno sa Advokatskom akademijom Advokatske komore Srbije i Časopisom za pravnu teoriju i praksu „Branič“, a u saradnji sa Centrom za temeljna pravna znanja Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, organizuje seminar na temu „Pravna filozofija (teorija) i njen (potencijalni) značaj za advokatsku praksu“, koji će se održati u prostorijama Advokatske akademije Advokatske komore Srbije, Dečanska 13, šesti sprat, Beograd, dana 3. novembra 2023. godine (petak), sa početkom u 17:00 časova.

20

Seminar Nezakoniti dokazi i njihovo korišćenje u krivičnom postupku

Poštovane kolege, Advokatska akademija Advokatske komore Srbije i Misija OEBS-a u Srbiji organizuju seminar na temu „Nezakoniti dokazi i njihovo korišćenje u krivičnom postupku“, koji će biti održan 1. novembra sa početkom u 17 časova, u sali Advokatske akademije u Beogradu (Dečanska 13, 6. sprat).

05

Digitalna imovina – pozitivno pravo i stanje u praksi

Poštovane kolege, Advokatska komora Srbije u saradnji sa Crypto12- VESCON d.o.o. organizuje dana 18.10.2023. godine, sa početkom u 16:00 časova, u Sali advokatske akademije Advokatske komore Srbije, Dečanska 13/VI sprat, predavanje “Digitalna imovina – pozitivno pravo i stanje u praksi”.

02

On-line kurs na temu „Poslovanje i ljudska prava“

Poštovane kolege, Savet Evrope u okviru programa o obrazovanju za ljudska prava za pravne stručnjake (HELP) u saradnji sa Advokatskom akademijom Advokatske komore Srbije organizuje on-line kurs na temu „Poslovanje i ljudska prava“, koji će održati predavač Advokatske akademije Advokatske komore Srbije i sertifikovani trener HELP programa, advokat Dr Jovana Veličković.

02

Obuka advokatskih pripravnika za polaganje pravosudnog ispita

Na osnovu člana 282. Statuta Advokatske komore Srbije i člana 7. Programa Advokatske akademije Advokatske komore Srbije, Advokatska akademija Advokatske komore Srbije objavljuje P O Z I V ZA UPIS NA SEMINAR OBUKE ADVOKATSKIH PRIPRAVNIKA ZA POLAGANJE PRAVOSUDNOG ISPITA